Mahsuplaşma nedir ?

Mahsuplaşma ürettiğini aylık olarak tükettiğinden düşür...

Mahsuplaşma Hakkında 30560 yönetmeliği madde 2. 2) bendi

2) Bir üretim tesisinin ve varsa barasına bağlı tüketim tesislerinin gerçekleştirmiş olduğu elektrik enerjisi tüketimine ilişkin olarak, ilgili ölçüm noktalarından yapılan çekişlerin herhangi bir tedarikçinin portföyünde yer almaması halinde, ilgili fatura dönemindeki bu üretim tesisine ait uzlaştırmaya ilişkin aylık toplam üretim miktarı düşüldükten sonraki aylık net çekiş miktarı da birinci fıkrada belirtilen ödeme yükümlülüğü oranı hesabında dikkate alınır. Olarak tanımlanan tüketim şeklidir.

Artıları Nelerdir ? :

- Saatlik olarak hesaplamanın yerine üretim ile tüketim ay sonu net hesaptan uzlaşma yapılır.

- Gece kullanım gündüz üretim fazlasından düşeceğini için yatırım maliyetini azaltır veya yatırımın geri dönüş süresini (Return on Investment (ROI) ) azaltır.

- Tatil günleri, mesainin olmadığı, vardiya sisteminde dönemsel değişimler ile çalışılmayan zaman aralıkları yine aylık mahsuplaşma ile uzlaşma yapılır.

- Ayrıca üretim tesislerinin barasına bağlı olmaksızın nakil yoluyla beslenen kendilerine ait tüketim tesislerine sağladıkları elektrik enerjisi de dikkate alınır.

- Ülkemizin dışa bağımlı enerji ihtiyacı gerçek anlamda yerinde tüketimle en iyi seviyeye gelmesi için alt yapı sağlayacaktır.

- Doğalgaz, kömür vb. Enerji üretim santrallerinin çıkardıkları karbon salınımları azalacaktır.

- Vatandaşın bu konuda istekleri hızlı ilerleyecektir.

thinkingAzimut Solar Enerji mahsuplaşma projenizde size nasıl yardımıcı olur ?

Danışmanımız solar enerjinin önümüzdeki 25 yıl içinde size fayda sağlayıp sağlamayacağını anlatmak için sizden bazı basit bilgileri ister. Mümkünse çatı veya arsanın uydu görüntüsünü almanızı sağlamak için yardımcı olur.

Gelen bilgilere göre birinci seviyede hibrit sistem ön proje teklifi hazırlanır.

Ön teklif sonrası, sistemin kurulacağı yeri yakından görmek için sizi ziyarete geliriz.

Daha sonra ikinci seviye mahsuplaşma için proje teklifi hazırlanır. Bunun için Azimut Solar Enerji olarak size danışmanlık hizmeti veririz. Bu aşamada finans desteği ihtiyacınız varsa, uygun koşullarda size özel kredi çözümleri sunmak için araştırma yaparız.

Yine bu aşamada mühendislik projeniz hazırlanır ve kurulum adımına geçilir.

Projenin kapasitesine göre değişken olduğunu bildiğimizi belirterek "çatı projelerinde kurulumu ve testler dahil 5 iş günü" olarak hedefleriz.

Ve enerji üretmeye başlanır. Mahsuplaşma modelinin geneli çatı alanları kullanılması için planlanan güneş enerji santralleridir.

telemarketerBiz sizi arayalım

*Sistem Tercihiniz ?:

*Aylık ortalama elektrik faturanız ?

*Ad Soyad

*Email

*Telefon